Майоран мелений
Майоран купити Полтава. Спеції
Незрівнянний - саме так араби називають майоран . Ця пряна травичка відома з глибокої давнини. Її вирощували в Древньому Єгипті і в Стародавній Греції. За переказами свій аромат майоран отримав від богині кохання Афродіти. А в Стародавньому Римі вінки з майорану надягали на голови молодят, щоб вони прожили свій вік в любові та злагоді.
Листя дуже дрібні, довгасто - яйцеподібні з ледь помітним сріблясто - сірим пушком і усіяні численними залозками. Квітки майорану білі, жовтуваті або блідо - лілові знаходяться на кінцях гілок і зближені в кулясті головки. Плоди складаються з 4 дрібних, яйцевидних горішків світло - бурого кольору.
Батьківщиною майорану вважають Середземномор'ї, Малу Азію і Північну Африку, де він до цих пір росте в дикому вигляді. У наш час майоран в промислових масштабах вирощується на плантаціях Індії та країн Західної Європи. Культивується він і в Південних областях Росії, а так само на Кавказі.
Молоде листя і пагони майорану містять вітамін - С, каротин, рутин, пектин, дубильні речовини, гіркоти, ефірну олію і мікроелементи.
Майоран здавна застосовують у народній медицині як спазмолітичний, седативний і антисептичний засіб при гастритах зі зниженою кислотністю шлункового соку, хронічних холециститах і ентеритах. За старих часів їм лікували цингу.
Сучасна народна медицина призначає препарати з майорану при безсонні, ледачому шлунку, головних болях, кашлі з мокротою, нежиті, при депресії і багатьох нервових хворобах, астмі, алергії, діабеті, хворобах нирок, печінки, жовчного міхура, порушеннях менструального циклу. Майоран посилює утворення шлункового соку і жовчі.
Стародавні греки додавали майоран в червоне вино для посилення любовного бажання. В Середньовічній Європі вважалося непристойним подавати на стіл страви для гостей, які не приправлені майораном.
Майоран, як пряність, надає стравам остропряний, пекучий смак і солодкий, пряно - квітковий аромат.
У наш час в їжу вживають листя і суцвіття майорану в свіжому, обжаренном і сушеному вигляді. Його додають в перші і другі страви, особливо добре майоран поєднується з м'ясом, рибою, овочами, картоплею і бобовими. Майораном ароматизують оцет, домашнє пиво, чай, додають прянощі при солінні і маринуванні помідорів і огірків. Його використовує лікеро - горілчана промисловість для пікантного неповторного аромату лікери, пунші.
Майоран застосовують в косметиці для пом'якшення загрубевших ділянок шкіри. Наприклад, размягчнним траву прикладають до ліктів і фіксують за допомогою пластиру.
Маги кажуть, що майоран допомагає полюбити себе і досягти своєї мети. А якщо вам подарують букетик з майорану , то це говорить про захоплення вами.